A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Комунальна установа
"Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр"
Богодухівської міської ради Харківської області

Оригамі, як елемент терапії

20 грудня відбувся майстер-клас з техніки орігамі, бо майстрування та складання сприяє когнітивному та моторному розвитку діток з ООП.

Звичайно, складати складно і тренує моторику. Цей аспект особливо помітний в оригамі: чим більше кроків у фігури, тим більше неточностей стає помітно в кінці. Тому важливо розташувати точний кут до кута або розмістити згин точно через центр аркуша.

Нові фігурки рідко виходять невідразу, тому оригамі вимагає певного терпіння. Третя або четверта спроба працює набагато краще, але концентрація також важлива, щоб запам'ятати окремі кроки роботи або правильно їх виконати.

Якщо вам покажуть певні техніки чи процеси, ви легко зможете їх імітувати, оскільки розвиток навички імітації є базовим, особливо для дітей зі спектром аутизму. Ця здатність стане в пригоді в подальшому житті.

Фігури оригамі засновані не тільки на геометричних формах, але і на симетрії. Таким чином діти швидко розпізнають, що, наприклад, може перетворити квадрат на трикутник, просто склавши його - що зручно відповідає формулі для обчислення площі трикутника.

Разом не тільки веселіше, але й швидше вчишся. Особливо під час складання оригамі в малих групах діти обмінюються ідеями, копіюють окремі дії сусідів або порівнюють їхні результати. Це, безумовно, сприяє згуртованості, здатності виражати себе та готовності до співпраці.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора