7 ПРОСТИХ ПРАВИЛ РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУ ДИТИНИ
РУХ
– рухові акти лежать в основі всієї людської діяльності – великої і дрібної моторики, мовлення, сприйняття, пам’яті, мислення, соціалізації та ін. За їх сформованість відповідають глибокі (первинні) структури мозку, котрі формуються внутрішньоутробно і на першому році життя. Від якості їх сформованості будуть залежати дуже багато подій в житті дитини.
СЕНСОРНІ СТИМУЛИ
– дуже важливо розуміти, що до сенсорних стимулів відносяться не тільки різноманітні іграшки, які можна почіпати і щось з ними зробити. А максимальна стимуляція всіх органів чуттів: зір, слух, нюх, дотик, смак і звичайно пропріоцепція – м’язова чутливість.
ПАРТНЕРСТВО
Все робити разом з дитиною, не ізолювати її, а активно залучати до спільної діяльності (готувати їсти, прибирати, ремонтувати, мандрувати, грати…), опираючись на вроджену дитячу особливість наслідування.
ЛЮБОВ=ПОВАГА
Вся взаємодія з дитиною має опиратись на безумовну любов, любов-прийняття малюка таким який він є і тільки тому, що він є. А також повага батьків в першу чергу до себе і один до одного, а потім звичайно і до дитини. Наприклад, “Якщо я поважаю тебе, я не буду на тебе кричати і звичайно чекаю від тебе, що і ти будеш розмовляти/спілкуватись зі мною спокійно, тоді я звичайно допоможу тобі вирішити твої проблеми”
Кажіть слова любові своїй дитині не менше 15 разів в день!
ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ
Радість зміцнить жагу знань і процес знайомства з навколишнім світом. А щира зацікавленість і захопленість батьків надихне дитину на нові відкриття, простимулює увагу і пам’ять малюка.
ОБІЙМИ
Обійми любові, ніжності, підтримки і заохочення стануть гарантією розуміння, турботи, гордості і захисту для дитини з боку батьків. Обнімайте частіше своїх дітей, не менше 15 разів в день!
МУДРІСТЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ
Батьки головні, і саме їм дарована найвища честь виховання дитини, виховання Людини. І якщо вже чоловік і жінка вирішили подарувати життя новій Людині, то вони повинні і прийняти на себе відповідальність за її благополуччя, за прийняття рішень, вибір шляху розвитку, навчання правилам і культурі поведінки та ін., а не перекладати цю відповідальність на ще не зміцнілу психіку малюка. І якщо для цього батькам потрібна допомога і поради, вони завжди за бажання зможуть їх знайти: у своїх батьків, в літературі, у фахівців… І пам’ятайте, що все це батьки мають обирати свідомо!